Bazény zapuštěné, bazény volně stojící, bazény samonosné, bazény nafukovací i dětské bazény. Všechny se dále dělí podle půdorysu a samozřejmě podle velikostí. Samostatnou kapitolou jsou bazény se zastřešením, které je účinně chrání před znečištěním polétavými nečistotami, a vytvářením mikroklimatu znatelně prodlužují koupací sezonu. Udržují vodu po delší dobu teplou.

Bazén s čistou vodou

Zastřešení zabrání znečištění vody listím, travou a dalšími nečistotami, ale co bazény které zastřešení nemají. Dají se nějak chránit?

Samozřejmě. Účinných metod je povícero. Nejuniverzálnější a zároveň, nebo možná právě proto nejpopulárnější, metodou je zakrytí vodní plochy bazénu krycí plachtou.

Krycí plachta, nebo též bazénová folie, je speciální plachtou, která sice nezamezí, aby na plochu nedopadla nějaká nečistota, ale když už dopadne, zůstane na plachtě a neznečistí tak samotnou vodu.

Na první pohled triviální funkce, ale každý majitel bazénu používající krycí plachtu potvrdí, kolik tato vlastnost dokáže ušetřit peněz, za bazénovou chemii. Ta se používá na údržbu čistoty vody a její pěkný vzhled.

Bazénovou krycí plachtou je vhodné bazén zakrýt, kdykoliv bazén po delší dobu neužíváte. Pokud navíc zvolíte plachtu tmavé barvy, může se efekt absorpce tepla ze sluníčka projevit tím, že voda se lehce ohřeje.

Údržba vody

Krycí plachty v období, kdy jsou řádně nainstalovány na bazénu a jsou dobře vypnuty, jsou i významným zabezpečovacím prvkem. Díky své pevnosti zamezí nechtěnému pádu zvířat a dětí do bazénu. Není třeba připomínat, že tyto pády mívají většinou tragický konec.

Bazénové folie, tedy krycí plachty se vyrábějí ze speciálních netkaných textilií, vyznačující se pevností, minimální roztažností a jsou odolné i ve velmi drsném, zimním prostředí.

Bazénové krycí plachty jsou rozumnou a určitě ne nijak závratnou investicí, která se určitě vyplatí.