Jakmile se zasnoubíte, stane se svatba alfou omegou ve vašem životě. Přestanete myslet na běžné věci a budete se věnovat jenom plánování svatby. Otázkou však zůstává, co je zapotřebí před svatbou zařídit a na co byste určitě neměla zapomenout?

První věcí, kterou byste měla zamlouvat co nejdříve dopředu, je fotograf. Například fotograf Zlín Katerinasvobodova je tak oblíbená, že má rezervace obvykle na několik týdnů, nebo až měsíců, dopředu. Zkrátka, pokud chcete dobrého umělce, který odvede výbornou práci, bude vědět, co dělá a všechny fotky budou vypadat naprosto úchvatně, musíte na to myslet s předstihem. Jakmile jej budete mít zamluveného, můžete domýšlet detaily, jako je to, jak bude focení probíhat a kam pojedete na novomanželské focení.

ženich a nevěsta

Kromě fotografa si určitě musíte zamluvit prostor. Bohužel i zde platí, že je třeba místo zarezervovat co nejdříve. Kvalitní a moc hezká místa moou být zarezervovaná až na několik let dopředu! Sehnat tak prostor podle vašich představ, může být opravdu složité. Před samotným výběrem si zvolte druh svatby a styl v jakém se bude odehrávat. Jedině tak se vám povede vybrat místo, které bude přímo pro vaši svatbu dokonalé. Nicméně ať už si vyberete jakkoliv, připravte si i na rezervaci pěkných pár tisíc korun. Není totiž vůbec výjimkou, když pronájem prostoru stojí několik desítek tisíc korun.

novomanželé na autě

Poslední věcí, na kterou myslete opravdu hodně dopředu, je výběr cateringu. Dopředu si namyslete, jak velkou hostinu budete chtít, jaké jídlo si přejete a zda chcete mít k jídlu i pití. Rozmyslet si samozřejmě musíte i to, zda budete chtít pouze nealkoholické nápoje, nebo povolíte i alkoholické. Volba vás čeká i u výběru dortu a sladkého cukroví. Všechny tyto pokrmy je zkrátka nutné vybrat a zamluvit opravdu hodně dopředu – tedy alespoň pokud si přejete něco speciálního a jedinečného.