Pokud už nějaký ten pátek postrádáte kondici, můžete ji nabrat buďto klasickým způsobem jako je běhání, případně jezdění na kole nebo vyzkoušet něco lepšího.

Lepší, než běhání

Musíte každého půl roku kompletně obměnit svůj šatník, jelikož neustále přibíráte na váze? To pro vás rozhodně není žádná dobrá zpráva. Takového nabírání kilogramů nevěstí nic dobrého a nemuselo by to dopadnout úplně dobře. Naštěstí můžete kdykoliv zatáhnout za záchranou brzdu a svou obezitu začít tvrdě redukovat. Rozhodně byste měli změnit svůj jídelníček. Vyškrtnout z něj tučná a sladká jídla a zařadit místo nich zeleninu a ovoce. Změna stravy je samozřejmě zásadní, ale není to jediný faktor, který vám může pomoci k hubenější postavě.

Hromadné skákání

Výrazným způsobem můžete uspíšit svůj návrat k normální váze i pomocí vhodné fyzické aktivity. Nemusí se za všech okolností ale jednat o klasiku ve formě třeba běhání. To není pro každého, a ne každý má poblíž svého domova plochu, kde by běhat mohl. V mnoha ohledech lepší, a hlavně zábavnější je skákání. Nikoliv však jen tak na místě. To byste vypadali jako blázni, nýbrž na trampolíně.

Začátky mohou být krušné

Stejně jako cokoliv jiného, co začínáte, ani skákání nemusí být pro vás láskou na první pohled. To však neznamená, že byste to měli hned vzdávat. Dejte tomu měsíc dva a uvidíte. Většina lidí si to do té doby doslova zamiluje. Ne, to není žert. Trampolíny v mnoha velikostech se dnes používají docela běžně. Řeč však není pouze o tělocvičnách, ale i o domácnostech. Dokonce existují modely, které jsou vhodné i do bytů. Jsou daleko menší, ale cvičení na nich je stejně efektivní, jako na těch klasických. Pokud máte zahradu, rozhodně si vyberte klasiku, jelikož na čerstvém vzduchu se cvičí vždy lépe. A to platí i pro zimní období.

Skok

Hlavní je koupit si tu správnou verzi. Důležitá je hlavně nosnost, která by měla být vyšší, než je vaše hmotnost. Můžete samozřejmě ušetřit a koupit si trampolínu s nosností stejnou, jakou máte vy. Není to dobrý nápad, protože nikde není řečeno, že ještě nepřiberete a v takovém případě by vám nový cvičební nástroj byl k ničemu.