Vydra
Jedná se o šumavskou řeku, která se soutokem s Křemelkou tvoří řeku Otavu. Po soutok s Křemelkou má neuvěřitelných 23,1 km. Celý tok řeky, jenž dostal název díky výskytu vyder vodních se nachází v Národním parku Šumava. Za hlavní pramen je považován Modravský potok, který pramení na hranici s Německem. Mezi zajímavá místa na tomto toku jsou řazena místa jako například Březník, Morava či Turnerova chata.

praha

Vltava
Jak už všichni víme, Vltava je nejdelší řeka České republiky. Má okolo 430 km. Pramení na Šumavě a protéká například Českým Krumlovem či Prahou a ústí do Labe v Mělníku. Jméno Vltava dostala od starých Germánů, kteří ji přezdívali divoká voda. Co se týká vodáctví, to je zde nejvíce v úseku Vyššího Brodu do Boršova nad Vltavou. Je složená z několika toků a přítoků.

údolí

V posledních letech láká Šumava čím dál tím více turistů, takže musíte počítat s tím, že jich zde potkáte opravdu velkou spoustu. Jsou otevřena nová pásma a jsou zlepšeny i služby. Opravdu si zde vyžijí například i cyklisté, kteří se mohou dopravit pomocí cyklobusů. Červená značka slouží ale pouze pro chodce a vozíčkáře.

O řece Vydře se říká, že je to řekla plná kouzel. Není se čemu divit. Můžete pozorovat jak je jednou koryto plné, někdy pění či vaří anebo zde může být klid. Balvany zde vytváří různé tvary mís nebo hrnců. Pokud rádi fotíte, určitě se vám zalíbí místo nedaleko Antýglu.

vltava

Turnerova chata, kterou jsem již výše zmiňovala, vznikla v roce 1888 a někdy je velmi těžké zde sehnat místo u stolu. Chodí zde opravdu velké množství turistů. V roce 1932 dokonce vyhořela, ale zanedlouho byla znovu obnovena, pro tentokrát už jako restaurace. Určitě se zkuste zastavit i u Březníku či Moravy. Jsou to také velmi krásná místa, která stojí za to navštívit. Abychom se nebavili pouze o Vydře, velmi turisty láká také Vltava, která vás uchvátí nejen poklidným tokem ale i nádherným okolím. Takže pokud nevíte, kam letos vyrazit na prázdniny, myslím, že při návštěvě Šumavy určitě nebudete litovat.

Pokud byste se chtěli dozvědět o Šumavě více, určitě neváhejte navštívit .

3.7/5 - (3 votes)